নিয়মীয়া বাৰ্তা
অসমৰ সৰ্বাধিক প্ৰচলিত দৈনিক বাতৰিকাকত

টেবুল টেনিছত হতাশাজনক প্রদর্শন অসমৰ খেলুৱৈৰ

25

নিয়মীয়া বাৰ্তা, ১২ জানুৱাৰীঃ তৃতীয় সংস্কৰণৰ খেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছত প্রত্যাশিত প্রদর্শন দাঙি ধৰাত ব্যর্থ হৈছে অসমৰ উদীয়মান পেডলাৰসকলে৷ আৰ জি বৰুৱা ক্রীড়া প্রকল্পস্থিত দেশভক্ত তৰুণৰাম ফুকন ইনড’ৰ ষ্টেডিয়ামত চলি থকা টেবুল টেনিছত আজি অসমৰ অন্যতম প্রতিভাশালী খেলুৱৈ তৃষা গগৈ, অগ্ণিভ ভাস্কৰ গোহাঁই, জিটাক্ষী মজুমদাৰ আৰু শাংকব গৌতম বৰুৱা পৰাস্ত হয়৷ ছোৱালীৰ ১৭ বছৰ অনূর্ধ্বৰ ছিংগলছত অসমৰ তৃষা গগৈক পশ্চিমবংগৰ পৃথকী চক্রৱর্তীয়ে ১১–৭, ১১–৯, ১০–১২, ১১–৮ৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে৷ ইফালে, ল’ৰাৰ ১৭ বছৰ অনূর্ধ্বৰ ছিংগলছত অগ্ণিভ ভাস্কৰ গোহাঁয়ে মিজোৰামৰ এলবার্ট ৰাউতাক ১৫–১৩, ১১–৫, ১২–১০ত পৰাস্ত কৰে যদিও পৰৱর্তী ৰাউণ্ডত দিল্লীৰ পয়াস জৈনৰ হাতত পৰাভূত হয়৷ ছোৱালীৰ ২১ বছৰ অনূর্ধ্বৰ ছিংগলছত তামিলনাডুৰ দেবিকা নিলনকন্দনে অসমৰ জিটাক্ষী মজুমদাৰক ১১–৯, ৯–১১, ১৩–১১, ১১–৫ত হৰুৱায়৷ ল’ৰাৰ ২১ বছৰ অনূর্ধ্বৰ ছিংগলছত শাংকব গৌতম বৰুৱাক পশ্চিমবংগৰ আকাশ পলে ১১–৫, ১২–১৪, ১১–৮, ১৩–১১ৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে৷ ইফালে, ভলীবলৰ ২১ বছৰ অনূর্ধ্ব ছোৱালী শাখাত মহাৰাষ্ট্রই আজি অসমক ২৫–৬, ২৫–৮, ২৫–৫ৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে৷

You might also like