নিয়মীয়া বাৰ্তা
অসমৰ সৰ্বাধিক প্ৰচলিত দৈনিক বাতৰিকাকত

মুম্বাইৰ পৰা অহা দৰঙৰ মহলীয়াপাৰাৰ যুৱকক ‘কোৱাৰেণ্টাইন’

205

নিয়মীয়া বাৰ্তা, ২৪ মার্চঃ দৰঙত সোমবাৰে পুনৰ এজন এগৰাকী বহিঃৰাজ্যৰ পৰা উভতি অহা যুৱকক আছুতীয়া কক্ষত নিৰীক্ষণ কৰা হৈছে ৷ মুম্বাইৰ পৰা উভতি অহা মহলীয়াপাৰা হাপামাৰাৰ যুৱকজনৰ মূৰৰ বিষ, জ্বৰৰ লক্ষণ প্রকাশ পোৱাত সোমবাৰে পোনতে দেওমৰনৈ চি এইচ চিলৈ নিয়া হৈছিল ৷ কিন্তু চিকিৎসালয়খনত বিশেষ পৰীক্ষা সম্ভৱ নোহোৱাত পাছলৈ মঙলদৈ চিভিলত অনা হয় ৷ মাত্র ৪ দিন পূর্বে মুম্বাইৰ পৰা উভতি অহা যুৱকজনক মঙলদৈ চিভিলত তেজ পৰীক্ষাৰ বাবে নমুনা লোৱা হৈছে যদিও বহু সময় চিকিৎসালয়ত অপেক্ষা কৰিব লগা হয় ৷ তেজৰ নমুনা পৰীক্ষাৰ পিছতে যুৱকজনক জনাৰামচৌকা আদর্শ চিকিৎসালয়লৈ কোৱাণ্টাইনৰ বাবে বিশেষভাৱে লৈ যোৱাৰ দিহা কৰা হয় ৷

দুদিন পূর্বে বাংগালুৰুৰ পৰা উভতি অহা এক পৰিয়ালক লৈ সোমবাৰে দিনত মঙলদৈ উদয় নগৰত ব্যাপক প্রতিক্রিয়াৰ সৃষ্টি হয় ৷ স্থানীয় ৰাইজে ৰে’লযোগে অহা পৰিয়ালটোক বাৰে বাৰে চিকিৎসালয়ত যোৱাৰ পৰামর্শ দিয়ে যদিও নিজেই সুস্থতাৰ দোহাই দি ৰাইজক বিমুখ কৰে ৷ পাছলৈ আৰক্ষীৰ ওচৰ চাপে ৰাইজ ৷ একেদৰে দৰঙৰ চেঙেলীয়া আৰু বালিপোতাৰ দুটা দল পুৰীৰ পৰা তীর্থ ভ্রমণ কৰি অহাৰ পিছত কোনো ধৰণৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা নকৰোৱাক লৈ দুয়োটা এলেকাৰ ৰাইজৰ মাজত প্রতিক্রিয়াৰ সৃষ্টি হয় ৷ কেৰালাৰ পৰা উভতি অহা চেঙেলীয়াপাৰাৰ আন এটা যুৱকৰ দল উভতি অহাৰ পিছত মুকলিমূৰীয়াকৈ ঘূৰি ফুৰা আৰু নিশাৰ ভাগত খানা খোৱাক লৈ ৰাইজৰ মাজত প্রতিক্রিয়াৰো সৃষ্টি হৈছে ৷ ৰাইজৰ দাবী স্বাস্থ্য পৰীক্ষা নকৰোৱাকৈ এনে গতিবিধি দুর্ভাগ্যজনক ৷

মন কৰিবলগীয়া যে মঙলদৈ ভেবাৰঘাট বাছ আস্থানত বহিঃৰাজ্যৰ পৰা উভতি অহা কেইবাজনো যুৱক গৃহাভিমুখী হোৱাৰ বাবে যান–বাহন ভাৰা কৰি থকা পৰিলক্ষিত হয় ৷ এইসকলে নিজাববীয়াকৈ চিকিৎসালয়লৈ নগ’লে কোনে ধৰি–বান্ধি নিব সেয়াহে এতিয়া চিন্তনীয় বিষয় ৷ ইপিনে দৰঙৰ ভিন্ন প্রান্তত আজিও কার্ফিউসদৃশ পৰিৱেশে বিৰাজ কৰে৷ ঔতলা, জলজলি, জনাৰামচৌকা, ডাঁহী, বেজপাৰা, আউলাচৌকা আদি সকলোতে দোকান–পোহাৰ বন্ধ থাকে৷ বিপৰীতে মঙলদৈ চহৰৰ কৰিমচ’কত ২খনকৈ গেলামাল দোকানত গ্রাহকে হেতা–ওপৰা লগায়৷ লকডাউনৰ আশংকাতে এনেদৰে হেতা–ওপৰা লগায় যদিও প্রশাসনে এনেদৰে ভয় নাখাবলৈ সকীয়াই দিছে ৷

You might also like